Ритуальні послуги в Вінниці

У час втрати близької людини не варто забувати про законодавство, що стосується похоронних послуг.

Законодавство України про похорон і похоронну справу

В першу чергу, родичі покійного після його смерті стикаються з оформленням різного роду документом, тому необхідно знати основні пункти Законодавства про похоронну справу.

Закон України «Про поховання та похоронну справу»

Не знаючи закону багато громадян не використовують належні їм пільги, допомоги і не отримують державну допомогу тільки через те, що просто не мають ні найменшого уявлення, на що вони мають право. На підтримку з держбюджету можна і потрібно розраховувати, адже на проведення всіх похоронних заходів йде і без того чимала сума грошей, тому будь-яка допомога буде не зайвою.

Людям, які зіткнулися з виконанням зобов’язань по благоустрою поховання, слід вивчити зміст наступних законів:

  1. «Про поховання та похоронну справу»;
  2. «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  3. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Статті, що входять в перший закон

У кожен з цих трьох законів, включенанизка статей, що роз’яснюють всі нюанси похоронної справи, а так само і ті, на підставі яких можна звернутися за допомогою в розмірі певної суми грошових коштів.

При вивченні першого закону особливу увагу слід звернути на:

  • статтю №11 «Про поховання померлого», яка дозволить розібратися в тому, як необхідно діяти у разі, якщо людина померла, перебуваючи за межами своєї країни, який пакет документів необхідний і хто відповідальний за поховання покійного;
  • статтю №13, яка детально пояснює, на яку матеріальну допомогу та в яких випадках може розраховувати особа, відповідальна за поховання покійного;
  • статтю №14, що розкриває питання про поховання за рахунок держави і інших можливостей безкоштовного поховання.
  • статтю №21, яка зможе допомогти в разі потреби перепоховання останків;
  • статтю №25: тут міститься інформація, що стосується виділення та благоустрою місця для поховання, і хто саме може взяти на себе цю відповідальність.

Статті другого закону

Із загального вмісту інформації другого закону слід детальніше вивчити статті №27 та №28:

  • в першій говориться про можливість отримання матеріальної допомоги від держави на поховання;
  • в 28-й статті докладно розглядається питання про суму грошових коштів, що виділяються в якості допомоги.

Статті третього закону

  • стаття №36 -№38: допоможуть отримати допомогу на підставі втрати годувальника, додаткових надбавок до пенсії, в разі непрацездатності і т.п., в цих статтях йдеться про те кому, за яких умов, в якому розмірі, на який період буде нараховуватися така пенсія;
  • статті №52, №53: будуть корисні тим, хто взяв на себе відповідальність за поховання людини, яка пішла з життя у пенсійному віці.

У разі якщо після вивчення вищевикладених законів що-небудь залишиться незрозумілим, завжди можна звернутися за роз’ясненнями до нашого юриста.