Ритуальні послуги в Вінниці

Місце поховання вимагає особливої ​​уваги, адже саме сюди в подальшому будуть приходити родичі померлого, щоб згадати і вшанувати його пам’ять.

Благоустрій місць поховання

Якщо говорити про благоустрій кладовища, всюди можна побачити різні могили, але особливо гірко спостерігати за тим, як заростають бур’янами і стають безіменними деякі з них. Якщо не доглядати за ділянкою на кладовищі, де похована близька людина, то могила швидко стане безликою. Щоб такого не сталося, необхідно потурбуватись з перших днів про облаштування поховання. Мова йде не про те, що обов’язково потрібно витрачатися і споруджувати у надгробки величезні монументи.

В першу чергу, на ділянці все повинно бути прибрано, облагороджена і охайно. Для цього слід подбати про:

  • Квітник і надгробну плиту;
  • Огорожу, лаві;
  • Пам’ятник або хрест з табличкою.

Квітник або надгробна плита

Місце поховання має бути впізнаваним, тобто відрізнятись чим-небудь від тих, що навколо нього, адже часом буває вкрай складно знайти потрібну ділянку особливо, якщо Ви давно не були тут або просто не можете запам’ятати дорогу. Таке часто відбувається на переповнених або великих кладовищах. У пошуках місця найчастіше люди звертають увагу в першу чергу не на пам’ятники, а на навколишнє оточення в цілому. В цьому випадку, квітник може нести не тільки естетичну значимість, але і може послужити орієнтиром на місцевості: дуже часто можна побачити на території, наприклад, кущі бузку.

Благоустрій місця поховання за допомогою квітника, в порівнянні з плитою, має ряд плюсів:

  • Квітник не дає просідати землі на місці поховання так, як це може статися у випадку з надгробної плитою;
  • Купити і висадити розсаду вийде набагато дешевше, ніж купити надгробок;
  • Якщо людина за життя любила якісь певні квіти, то посадивши їх на його могилі, Ви можете вшанувати його пам’ять.

Для квітника краще вибирати рослини, які не вимагають особливого догляду і стійкі до несприятливих погодних умов. Проте, потрібно розуміти, що навіть за багаторічними невибагливими видами доведеться час від часу стежити, в іншому випадку, все може просто зарости бур’янами.

З різних причин, наприклад через від’їзд або проживанням в іншому місті, благоустроєм поховань деякі люди просто не можуть зайнятися, в таких випадках завжди можна покластися на допомогу наших фахівців.

Пам’ятник і огорожа

Альтернативою пам’ятника може послужити кам’яний або залізний хрест з меморіальною табличкою. Вибір між цими варіантами – це справа фінансових можливостей, смаку та інших переваг. У будь-якому випадку, перший варіант обійдеться в найбільшу суму, але замовивши його, буде більше можливості відобразити не тільки дати народження і смерті, але і фотографію різного плану та слова скорботи від люблячих і близьких людей. Благоустроєм пам’ятника можуть зайнятися наші агенти ритуальних послуг.