Ритуальні послуги в Вінниці

Біда приходить несподівано, і далеко не завжди можна бути готовим до відходу з життя рідної або близької людини.

Що робити, якщо немає грошей на похорон

Сумні звістки тягнуть за собою не тільки душевну втрату, а й накладають певні фінансові зобов’язання, що вимагають грошових витрат на благоустрій поховання та інших заходів, пов’язаних з проведенням похорону. І ніхто не застрахований від ситуації, де це трапиться в той час, коли померлого просто не мають, за які кошти ховати. Добре, якщо є друзі або знайомі, у яких можна зайняти грошей в борг і отримати безоплатну допомогу на похорон. Але що робити, якщо такої можливості немає, і не передбачається? Як бути в такій ситуації, і чи є вихід з положення?

Тим, у кого склалися обставини таким чином, завжди можна скористатися підтримкою держави, яка готова запропонувати матеріальну допомогу на похорони. В цьому випадку можна розглядати кілька варіантів, при будь-якому з яких за заявою родичів повністю або частково витрати покриються за рахунок бюджету країни. Отже, як поховати людину за рахунок держави?

 

Допомога людям пільгової категорії

На соціальні похорони можуть розраховувати пільговики, в даному випадку це особи, які є:

  • Героями СРСР;
  • Героями Соціалістичної Праці, які отримали це звання в роки другої світової війни;
  • Кавалерами Ордена Трудової Слави.

Також до категорії людей, які можуть отримати пільги на похорон за державний рахунок, відносяться всі, хто має від чотирьох і більше нагород «За відвагу» або звання Героя України.

Державна допомога при похованні людей, які не мають пільг

Усі витрати на поховання здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів

  • Учасники бойових дій;
  • Інваліди війни.

Поховання людини, яка не належала до пільгової категорії

В цьому випадку з бюджету країни не будуть виділені кошти, які дозволять повністю покрити всі витрати на облаштування похорону та проведення всіх що стосуються поховання заходів, тому на безкоштовні похорони розраховувати не варто. Однак родичам, які подавали заяву, буде запропонована фінансова допомога, що, щонайменше, дозволить знизити загальні витрати і хоч трохи полегшити становище.

Фінансова підтримка може бути отримана також з місця роботи померлого. Якщо той перебував в профспілці, з бюджету виділяється певний відсоток в якості компенсації на похорон. За тим же принципом працює система страхового внеску. У випадках, коли за життя людина була безробітною, близьким, що займаються благоустроєм його поховання, потрібно буде звернутися в центр зайнятості згідно прописки померлого, на підставі чого їм зможуть видати допомогу на поховання.

Якщо покійний на момент смерті був в пенсійному віці, то його родичі мають право на одноразове отримання грошових коштів в розмірі пенсії, одержуваної померлим щомісяця за життя. Також родина покійного вправі отримати матеріальну допомогу з Пенсійного фонду на головпоштамті після 3 діб з дня видачі свідоцтва про смерть.

У більшості з перерахованих варіантів компенсація за поховання буде віддана лише після проведення всіх заходів, що ніяк не зможе, на жаль, допомогти тим, хто знаходиться у вкрай скрутному фінансовому становищі. Однак і в цьому випадку є вихід. Як поховати людину безкоштовно? Можна звернутися за допомогою до депутата місцевого округу, за допомогою якого буде відправлений запит до департаменту праці та соціальної політики, який, в свою чергу, дозволить отримати гроші на поховання.